آموزش سانترال

آموزش سانترال ، مانند هر موضوع دیگری تشکیل شده است از دو قسمت تئوری و عملی. کارشناسان ما معتقدند که آموزش سانترال یک مبحث کاملا عملی می باشد.اگرچه آشنایی مقدماتی با اجزای شبکه سانترال ، کاملا ضروری است، ولی قسمت اصلی آموزش سانترال ، بخش عملی می باشد. آموزش سانترال در شرکت جهان ارتباط ایده آل به صورت حضور در پروژه های اجرایی در دست شرکت می باشد.
در بخش تئوری آموزش سانترال ، شما با اجزای اصلی شبکه ی سانترال شامل : مرکز سانترال ، انواع کارت ها ، ظرفیت های سیستم و انواع تلفن سانترال آشنا می شوید.
بعد از مرحله ی آموزش سانترال به صورت تئوری ، شما آماده ی بخش اصلی آموزش سانترال به صورت عملی هستید. نحوه ی نصب و استقرار باکس سانترال ، برنامه ریزی و ریست دستگاه ، اتصال خطوط شهری به مرکز سانترال و سپس راه اندازی ایستگاه های داخلی جزء مراحل عملی آموزش سانترال هستند.
دستگاه فکس ، صندوق صوتی ، دستگاه ضبط مکالمات و … هرکدام به عنوان یک ایستگاه داخلی در شبکه سانترال در نظر گرفته می شوند که آشنایی با آن ها و نحوه ی نصب سانترال و راه اندازی هر دستگاه ، زیر مجموعه ی آموزش سانترال به صورت عملی می باشد.
نحوه ی کابل کشی شبکه سانترال ، نصب باطری بکاپ و آشنایی با انواع تلفن های سانترال جهت برنامه ریزی باکس سانترال ، از قسمت های ضروری در دوره ی آموزش سانترال هستند که در دوره ی عملی آموزش سانترال قرار دارند.

آموزش سانترال

آموزش سانترال

سیستم سانترال

اعضای اصلی یک سیستم سانترال ، مرکز تلفن و گوشی های مجموعه می باشند. دستگاه فکس ، صندوق صوتی ، دستگاه ضبط مکالمات ، تلفن کنفرانس و … اجزای جانبی هستند که در صورت نیاز به سیستم سانترال اضافه می شوند.
مرکز سانترال به عنوان سرور ارتباطی در این شبکه مخابراتی اصلی ترین نقش را بر عهده دارد. هرچه تعداد ایستگاه های داخلی در شبکه بیشتر باشد ، سیستم سانترال پیچیده تر خواهد بود.
گستردگی شبکه و تعداد ایستگاه ها، تنها تفاوت بین سیستم های سانترال نیست.در یک تقسیم بندی دیگر سیستم های سانترال به دو گروه معمولی و تحت شبکه تقسیم می شوند. در سیستم سانترال معمولی تمام ارتباطات بین کلاینت ها و سرور از طریق کابل برقرار می شود. در حالی که در سیستم سانترال وایرلس تمام ارتباطات از طریق اینترنت انجام می شود و به دلیل این ویژگی سیستم سانترال تحت شبکه ، کلاینت ها بدون محدودیت و در هر کجای دنیا می توانند در شبکه ی سانترال قرار بگیرند و از امکانات سیستم سانترال استفاده کنند.
محصولاتی که در یک سیستم سانترال قرار می گیرند همگی از یک نوع برند انتخاب می شوند چراکه محصولات شرکت های گوناگون با یکدیگر همخوانی نداشته و نمی توانند در یک سیستم سانترال قرار بگیرند.

سیستم سانترال

سیستم سانترال

سانترال دست دوم

سانترال دست دوم

یکی از هزینه ها در زمان تاسیس شرکت ، هزینه ی خرید گوشی تلفن و مرکز سانترال است.برای نصب سانترال مجموعه دو راه پیش رو دارید.راه اول این که تمام تجهیزات سانترال را به صورت نو تهیه کرده و شبکه سانترال را راه اندازی کنید. اما اگر به فکر کاهش هزینه ها هستید ، سانترال دست دوم انتخاب بهتری برای شماست.البته پیدا کردن سانترال دست دوم که جوابگوی نیاز مجموعه باشد ، احتیاج به کمک گرفتن از مشاوران با تجربه دارد.
سانترال دست دوم نیز مانند سانترال نو ، بازار خرید و فروش خاص خودش را دارد. هر روز شرکت های بسیاری هستند که به هر دلیلی سانترال خود را می فروشند و سانترال دست دوم را در بازار به وجود می آورند و شرکت های دیگری که بسته به نیاز خود اقدام به خرید سانترال دست دوم می کنند.
یکی از مهم ترین دلایل وارد شدن سانترال دست دوم به بازار ، مدل های جدید و کاراتر مراکز تلفن سانترال است.اگر شرکت شما به تازگی تاسیس شده و تعداد ایستگاه های داخلی زیاد نیستند، سانترال دست دوم مناسب مجموعه شماست.برای خرید سانترال دست دوم ، نیازی نیست نگران کارایی دستگاه باشید، چرا که بعد از تایید سانترال دست دوم توسط کارشناسان فنی شرکت ، می توانید با خیال راحت ، سانترال دست دوم را خریداری کنید.
اگر شما فروشنده سانترال دست دوم هستید و به هر دلیلی از جمله ارتقاء سیستم سانترال فعلی شرکت ، تصمیم به فروش سانترال دارید، می توانید برای سانترال دست دوم خود ، مشتریان زیادی داشته باشید.

 

سانترال دست دوم

سانترال دست دوم

 

تلفن سانترال

تمام تلفن سانترال هایی که به عنوان ایستگاه داخلی در شبکه سانترال قرار گرفته اند ، تلفن سانترال هستند.باکس اصلی سانترال به عنوان سرور شبکه ، کنترل تمام ایستگاه ها از جمله تلفن های سانترال را بر عهده دارد.
از مهم ترین مزیت های حضور تلفن سانترال در مجموعه ، کاهش هزینه ی خرید تلفن های رومیزی است.بدون وجود تلفن سانترال نیاز دارید که برای هر خط شهری، یک تلفن روی میز هر کارمند داشته باشید. در صورتی که با یک تلفن سانترال روی هر میز ، هر فرد تمام خطوط شهری را با یک تلفن سانترال در اختیار دارد.
طراحی کلید های ارتباطی بر روی تلفن سانترال جهت برقراری تماس های داخلی مهم ترین کارایی تلفن سانترال است. همچنین تلفن سانترال دارای کلیدهای برنامه ریزی جهت انجام تنظیمات باکس سانترال می باشد.
تولید کننده ی محصولات سانترال ( باکس و تلفن سانترال ) شرکت های متنوعی در دنیا هستند ، اما به طور مشخص ، پاناسونیک به عنوان موفق ترین برند تولید کننده ی مراکز سانترال و تلفن سانترال در ایران می باشد.از جمله دلایل موفقیت پاناسونیک در طراحی و تولید تلفن سانترال ، می توان به تولید محصولات با کیفیت بالا و تنوع زیاد اشاره کرد.
اگر تصمیم دارید که با کمترین هزینه اقدام به خرید سانترال کنید ، می توانید از محصولات استوک پاناسونیک استفاده کنید. با توجه به کیفیت بالای محصولات پاناسونیک از بابت کارایی دستگاه و تلفن سانترال نگرانی وجود نخواهد داشت.

 

تلفن سانترال

تلفن سانترال

دستگاه سانترال

دستگاه سانترال

دستگاه سانترال به منظور ایجاد یک شبکه خصوصی در یک مجموعه مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه سانترال ای که در آن با به اشتراک گذاشتن تعدادی از خطوط شهری امکان استفاده برای تمام داخلی ها به وجود خواهد آمد. در واقع یک دستگاه سانترال حکم یک مرکز مخابرات کوچک را خواهد داشت که در اختیار یک مجموعه قرار می گیرد. در دستگاه سانترال و تلفن سانترال این امکان را داریدکه چند خط شهری و داخلی را با یک عدد تلفن رومیزی کنترل نمایید. در داقع دستگاه سانترال مجموعه مخابراتی که خطوط شهری را در خود جمع آوری می کند.

خدمات سانترال

خدمات سانترال

خدمات سانترال را می توانیم به عنوان واژه ای که شامل تمام امور مربوط به سیستم های سانترال است در نظر بگیریم .خرید سانترال ، فروش سانترال ، نصب سانترال ، نگهداری و تعمیرات مرکز سانترال و تلفن سانترال همگی جزء خدمات سانترال هستند.
در یک تقسیم بندی خاص می توانیم خدمات سانترال را به دو زیر گروه تقسیم کنیم: زیر گروه اول خدمات سانترال شامل خرید سانترال ، فروش سانترال و تعمیرات سانترال . نصب و راه اندازی ، سرویس و نگهداری سانترال در زیرگروه دوم خدمات سانترال قرار می گیرند.معمولا شرکت ها و فروشندگان خدمات سانترال در یکی از این دو زیرگروه قرار می گیرند.
تعداد شرکت هایی که بتوانند در هر دو زمینه خدمات سانترال ارائه دهند زیاد نیست ، چرا که هر زیر گروه نیاز به تخصص و تجربه کافی دارد. شرکت جهان ارتباط ایده آل جزء آن دسته از شرکت هایی است که خدمات سانترال را در هر دو زمینه به صورت کامل ، به بهترین شکل و به صورت تخصصی ارائه می کند.
خدمات سانترال ارائه شده توسط شرکت با پشتیبانی شبانه روزی همراه بوده و کارشناسان آماده ی رفع هرگونه مشکل احتمالی خواهند بود.

خدمات سانترال

خدمات سانترال

مرکز تلفن سانترال

مرکز تلفن سانترال

اگر بخواهیم شبکه سانترال راه اندازی شده در مجموعه ی شما را معادل با یک شبکه کامپیوتری بدانیم ، مرکز تلفن سانترال به عنوان یک سرور و هریک از داخلی ها به عنوان یک کلاینت در نظر گرفته می شوند. نوع ایستگاه های داخلی و کارایی آن ها ، اهمیتی برای مرکز تلفن سانترال ندارد و هر ایستگاه تنها به عنوان عضوی از شبکه برای مرکز تلفن سانترال در نظر گرفته می شود. در مرکز تلفن سانترال تحت شبکه ، تلفن همراه کارمندان نیز به عنوان کلاینت می توانند در شبکه سانترال حضور داشته باشند.
برای خرید مرکز تلفن سانترال ، نیاز دارید که در ابتدا نوع کارایی مورد نظر و ظرفیت مجموعه خود را تعیین کنید. اگر تعداد خطوط مستقیم کم و تنها نیاز به تعداد محدودی ایستگاه داخلی دارید، مرکز تلفن سانترال آنالوگ بهترین انتخاب برای شماست و نیازی نیست هزینه ی بالا برای خرید مرکز تلفن سانترال با قابلیت های بالاتر پرداخت کنید. ظرفیت مرکز تلفن سانترال آنالوگ ، ایجاد حداکثر ۲۴ایستگاه داخلی است. معمولا در منازل و شرکت های کوچک از مرکز تلفن سانترال آنالوگ استفاده می شود.
اگر در حال حاضر تعداد ایستگاه های داخلی بیشتر از ۲۴ مورد است و یا تصمیم دارید در آینده این افزایش ایستگاه ها را انجام دهید ، باید از مرکز تلفن سانترال دیجیتال استفاده کنید. ظرفیت مرکز تلفن سانترال دیجیتال در بالاترین حد کارایی ۱۱۲۰ ایستگاه داخلی است. البته این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که امکان نصب کابین ، جهت افزایش تعداد ایستگاه های داخلی وجود دارد.
آخرین سری از مرکز تلفن سانترال ، سری تحت شبکه. می توانید همین طور که خارج از شرکت هستید و فعالیت های خود را انجام می دهید، همزمان به عنوان یک کلاینت در شبکه سانترال حضور داشته باشید و وظایف کاری خود را نیز پیش ببرید. پس برای کاهش هزینه های ارتباطی و ایجاد یک شبکه مخابراتی بی سیم در مجموعه ، مرکز تلفن سانترال تحت شبکه انتخاب شما خواهد بود.

مرکز تلفن سانترال

مرکز تلفن سانترال

مراکز سانترال

امروزه به ندرت مرکزی را می بینید که از مراکز سانترال استفاده نمی کند.مراکز اداری و تجاری هریک بسته به شرایط خود از مراکز سانترال استفاده می کنند. مراکز سانترال در ظرفیت ها و کارایی های متفاوتی و توسط شرکت های مختلفی در دنیا طراحی می شوند.پاناسونیک به عنوان محبوب ترین برند تولید کننده ی مراکز سانترال در ایران شناخته می شود.
در یک تقسیم بندی خاص ، مراکز سانترال پاناسونیک را می توانیم به سه گروه کم ظرفیت ، پر ظرفیت و پر ظرفیت تحت شبکه تقسیم کنیم.به طور مشخص ، مراکز سانترال کم ظرفیت تعداد ایستگاه های داخلی کمتری را نسبت به مراکز سانترال پر ظرفیت پشتیبانی می کنند ولی از نظر کارایی و سایر ویژگی ها ، تفاوتی بین این دو نوع مراکز سانترال وجود ندارد. مراکز سانترال پاناسونیک به صورت کاملا حرفه ای و با انعطاف پذیری بالا طراحی شده اند. به این معنی که با وجود انواع کارت های ارتقاء دهنده ، می توانید هر امکان جدیدی را به مراکز سانترال اضافه کنید.
در سال ۱۹۸۶ ، پاناسونیک برای اولین بار مراکز سانترال هایبرید را تولید و به بازار عرضه کرد و تحول بزرگی را در زمینه ی ارتباطات ایجاد کرد. سری دوم مراکز سانترال ( مراکز سانترال دیجیتال ) در سال ۱۹۹۳ طراحی و تولید شد. در سال ۲۰۰۳ مراکز سانترال پر ظرفیت که از نظر ظرفیت و کارایی به صورت فوق العاده ای پیشرفته تر از مراکز سانترال سری های قبل بودند طراحی شدند. آخرین و پیشرفته ترین سری از مراکز سانترال پاناسونیک ، مراکز سانترال سری تحت شبکه است که در سال ۲۰۰۷ طراحی و وارد بازار شده است.

 

مراکز سانترال

مراکز سانترال

سانترال پاناسونیک

سانترال پاناسونیک از جمله برندهایی است که سالهاست با طراحی و تولید محصولات با کیفیت ، بازار لوازم الکتریکی را در اختیار دارد. این روند در مورد سانترال پاناسونیک نیز ادامه داشته و امروز سانترال پاناسونیک به عنوان بهترین برند سانترال در ایران شناخته می شود.
سانترال پاناسونیک علاوه بر داشتن کیفیت بالا ، از تنوع و گستردگی محصولات از نظر ظرفیت و کارایی نیز برخوردار است و به همین دلیل سانترال پاناسونیک همواره بالاتر از رقبای خود قرار دارد.
تلفن های سانترال در طراحی های متنوع ، مراکز سانترال با ظرفیت های گوناگون، کارت های سانترال با کارایی های متفاوت ( جهت افزایش ویژگی جدید یا ظرفیت بالاتر به مرکز سانترال ) فاکتورهایی هستند که باعث می شوند محصولات سانترال پاناسونیک متفاوت از سایر برندها باشد.
با خرید سانترال پاناسونیک ، به هیچ عنوان از بابت خدمات پس از فروش نگرانی نخواهید داشت ، چرا که سانترال پاناسونیک به عنوان محبوب ترین برند سانترال در ایران ، از نظر ارائه ی خدمات پس از فروش ، جزء بهترین هاست .

 

سانترال پاناسونیک

سانترال پاناسونیک

نمایندگی فروش سانترال پاناسونیک

شما برای انتخاب دستگاه سانترال مناسب که جوابگوی نیازهای مجموعه باشد نیاز به مشاوره با افراد متخصص در زمینه ی سانترال دارید.جهان ارتباط ایده آل به عنوان نمایندگی فروش سانترال پاناسونیک به صورت یک تیم حرفه ای و متخصص فعالیت می کند.
برای خرید دستگاه و تلفن سانترال با مناسب ترین قیمت ، تشخیص سانترال مناسب برای مجموعه و دریافت خدمات پس از فروش حتما از نمایندگی فروش سانترال پاناسونیک اقدام به خرید محصول و خدمات کنید.
جهان ارتباط ایده آل ، نمایندگی فروش سانترال پاناسونیک ، وارد کننده ی انواع مراکز سانترال ، تلفن سانترال و محصولات مخابراتی.

نمایندگی فروش سانترال پاناسونیک

نمایندگی فروش سانترال پاناسونیک