سیستم سانترال

اعضای اصلی یک سیستم سانترال ، مرکز تلفن و گوشی های مجموعه می باشند. دستگاه فکس ، صندوق صوتی ، دستگاه ضبط مکالمات ، تلفن کنفرانس و … اجزای جانبی هستند که در صورت نیاز به سیستم سانترال اضافه می شوند.
مرکز سانترال به عنوان سرور ارتباطی در این شبکه مخابراتی اصلی ترین نقش را بر عهده دارد. هرچه تعداد ایستگاه های داخلی در شبکه بیشتر باشد ، سیستم سانترال پیچیده تر خواهد بود.
گستردگی شبکه و تعداد ایستگاه ها، تنها تفاوت بین سیستم های سانترال نیست.در یک تقسیم بندی دیگر سیستم های سانترال به دو گروه معمولی و تحت شبکه تقسیم می شوند. در سیستم سانترال معمولی تمام ارتباطات بین کلاینت ها و سرور از طریق کابل برقرار می شود. در حالی که در سیستم سانترال وایرلس تمام ارتباطات از طریق اینترنت انجام می شود و به دلیل این ویژگی سیستم سانترال تحت شبکه ، کلاینت ها بدون محدودیت و در هر کجای دنیا می توانند در شبکه ی سانترال قرار بگیرند و از امکانات سیستم سانترال استفاده کنند.
محصولاتی که در یک سیستم سانترال قرار می گیرند همگی از یک نوع برند انتخاب می شوند چراکه محصولات شرکت های گوناگون با یکدیگر همخوانی نداشته و نمی توانند در یک سیستم سانترال قرار بگیرند.

سیستم سانترال

سیستم سانترال

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *